Aktywność fizyczna jako fundament w utrzymaniu zdrowia psychicznego i dobrostanu organizmu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego - „Jak ruchem zmieniać umysł”, opowiada o tym, co… sugeruje tytuł. Konkretnie – o ruchu, który ma więcej właściwości dobroczynnych dla naszego samopoczucia, niż może się wydawać. Aktywność fizyczna może zmniejszać stres, poprawiać nastrój, zwiększać poczucie własnej wartości i sprzyjać ogólnemu poczuciu szczęścia. Za oknem piękna pogoda, nie ma co siedzieć w domu przed telewizorem czy z telefonem w ręku najwyższy czas ruszyć się z wygodnej kanapy!. Zadbajmy o siebie i o nasze dzieci.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY!

Przez najbliższe trzy dni klasa 8 będzie pisać swój pierwszy egzamin.
Życzymy Wam  powodzenia i tego, abyście nie dali  się strachowi, który ma tylko  wielkie oczy. Niech w tych dniach nie opuszcza Was optymizm, a dorośli wspierają swoją mądrością. Uwierzcie w siebie.

Pomóżmy choremu dziecku!!! – apel o pomoc

Nasza  szkoła włączyła się w zbiórkę dla Jasia Kowalczyk, który ma 5 lat i pochodzi z Wyszkowa. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, zez zbieżny oka prawego, zaburzenia mowy. Jasiu musi przejść operację bioderek! Bez niej nigdy nie będzie miał szansy, aby postawić swoje pierwsze samodzielne kroki i chodzić! Za każdą wpłatę z całego serca dziękujemy! Pomóżmy wygrać walkę z chorobą! Pomóżmy wspólnie! Tak niewiele trzeba, aby zrobić tak wiele!!!

Sprawdzian trzecioklasisty za nami!!!

9 maja  uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty  z Operonem i napisali swój pierwszy w życiu egzamin. Uczniowie zmierzyli się z wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy mocno kciuki za każdego ucznia!

"Trzeci maj – Wielkie święto Polaków"

Dziś mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym przedstawieniu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, przygotowanym przez  uczniów klasy 4! Podczas spektaklu pt. "Trzeci maj – Wielkie święto Polaków" nasze dzieci śpiewały patriotyczne pieśni, recytowały wiersze i dzieliły się swoimi refleksjami na temat znaczenia tego historycznego święta.

Konstytucja 3 Maja pozostaje dla nas wszystkich przypomnieniem o fundamentalnych wartościach: wolności, równości i praw obywatelskich. To czas, by pamiętać o historii naszego kraju i szanować dziedzictwo, które otrzymaliśmy.

Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie i piękne przesłanie! Niech Konstytucja 3 Maja zawsze będzie źródłem inspiracji i dumy dla nas wszystkich!

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r. Dzień ten  jest symboliczny dla literatury światowej, gdyż w ten właśnie dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir.
Naszą szkolną bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Nasze Bambino i uczniowie naszej szkoły udali się do przedszkola by czytać i zachęcać do czytania.
Rodzice a czy Wy czytacie książki? Czytacie je swoim dzieciom? Czy dzieci czytają książki?Gorąco zachęcamy do czytania i proponujemy podejmij wyzwanie:
weź książkę i kocyk, idź na łąkę, do parku, do lasu i czytaj.
Przeczytaj dzisiaj coś na głos, bratu, siostrze, przyjacielowi, mamie.
Uśmiechnij się i zacznij czytać bo codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między ridzicem a dzieckiem.Dzieci, którym się czyta będą używały bogatego i pięknego języka.Książka rozwija myślenie, pobudza fantazję, rozwija nasze uczucia i zdolność do empatii.Wniosek jest taki, że jest wiele korzyści płynących z czytania, które pomogą zarówno umysłowi jak i ciału.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej przygotowali dla całej społeczności szkolnej przedstawienie pt." LEŚNA OPOWIEŚĆ". Poprzez piękny występ z pewnością dali mądrą lekcję ochrony przyrody innym uczniom. Pamiętajmy..  Ziemię mamy tylko jedną!

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi powinien zachęcić nas wszystkich do refleksji nad tym co robimy bo to nasza planeta, którą wszyscy, kochamy i podkreślamy jej wyjątkowość i to, ile dla nas znaczy. A potem wracamy do swoich przyzwyczajeń (nie oszczędzamy wody, nie segregujemy śmieci, wszędzie towarzyszą nam torebki foliowe, a po co jak można kupić cytrynę nie wkładając jej do siatki i wiele wiele innych przykładów można by było podać...) i działań, które z miłością do natury nie mają wiele wspólnego. Ciągle szukamy wymówek, a możemy się bardziej postarać i wyjść poza własne przyzwyczajenia i strefę komfortu! Zacznijmy od siebie, małe zmiany wprowadźmy w życie, ale miejmy świadomość, że do zrobienia jest i będzie wciąż znacznie więcej i że wszystko jest w rękach każdego z nas.
Dziękujemy pani od geografii Marcie Abramczyk za cenną lekcję z okazji Dnia Ziemi.
Prosimy o obejrzenie filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3P1xRsmraOE

Co minutę do oceanów trafia ciężarówka pełna plastiku czas z tym skończyć. Każdy z nas może zaapelować o podpisanie ambitnego globalnego traktatu ograniczającego produkcję i wykorzystanie plastiku! https://dzialaj.greenpeace.pl/plastik
"Nie odziedziczyliśmy ziemi po przodkach, pożyczyliśmy ją od swoich dzieci”.

24412054
119618