"Na trzepaku"

14 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na Deptak Taneczny ,,Na trzepaku" do WOK Hutnik, gdzie tancerze przenieśli nas w świat PRL. Uczniowie z podziwem oglądali występ, w którym swoje talenty zaprezentowało m.in. wiele uczennic z naszej szkoły. Występ dostarczyl wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i został nagrodzony wielkimi brawami!

Wycieczka do Torunia

W dniach 12-13 czerwca uczniowie klas II, III,  IV i VIIa wraz z opiekunami wybrali się na 2 dniową wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście wraz z przewodnikiem. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta uczniowie mięli możliwość udziału w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczyli się własnoręcznie robić pierniki. Następnie udali się na seans do Planetarium.
Drugi dzień uczniowie spędzili w Jura Parku w Solcu Kujawskim, gdzie również nie brakowało wrażeń. Była to wycieczka pełna emocji , szczególnie dla młodszych klas, gdyż dla wiekszosci była to pierwsza noc poza domem bez rodziców.

Wycieczka

17 czerwca 2024 roku klasy: 4, 7a i 7b wybrały się z panem Jurkiem Sitek na wycieczkę. Blisko bo do Mostówki dotarliśmy pociągiem, gdzie udaliśmy się pieszo w kierunku Choszczowa. Ognisko, kiełbaski na łonie natury, wędrówka przez las, słuchanie śpiewu ptaków, opowieści pana Jurka, to wszystko przeżyliśmy na tej wycieczce. Był to mile spędzony czas, który zdecydowanie poprawił nasze samopoczucie i napełnił nas spokojem.
Musimy to powtórzyć.

Konkurs z języka angielskiego!

Uczniowie klasy II wykazali się imponującą znajomością języka angielskiego, pisząc test podsumowujący cały rok nauki. Dla najlepszych uczestników przygotowaliśmy drobne upominki, które z pewnością będą miłą pamiątką ich sukcesów.

Z ogromną dumą informujemy, że pierwsze miejsce z bezbłędnym wynikiem zajęła Laura Szczerba! Tuż za nią, na drugim miejscu, uplasowała się Julia Falba. Trzecie miejsce ex aequo zdobyli Wojciech Golanek i Marcelina Wóltańska. Wyróżnienia za świetne wyniki otrzymali również Zlata Popovych i Marcel Kacprzuk.

Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

Gratulacje dla naszych zdolnych siódmoklasistów!

W tym roku nasi uczniowie klas VII podjęli wyzwanie sprawdzianu dyrektorskiego z języka angielskiego, który był prawdziwym testem ich wiedzy i umiejętności. Sprawdzian, wzorowany na egzaminie ósmoklasisty, wymagał od nich nie tylko doskonałego zrozumienia nagrań, ale również umiejętności pracy z tekstami i kreatywności w pisaniu bloga.

Z radością ogłaszamy, że najwyższy wynik - imponujące 92% - zdobyła Marysia Rozenek z klasy 7a! Wspaniałe osiągnięcie pokazali również Leon Krystman i Bartłomiej Wójcik, którzy osiągnęli po 90%.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich nauczycieli za ciężką pracę i zaangażowanie.

Brawo!

zap

”Każdy inny – wszyscy równi”.

dyplom kopia

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat uznania za aktywny udział w II Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym ”Każdy inny – wszyscy równi”. Miał on na celu uwrażliwienie naszej społeczności szkolnej na obecność osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii oraz tolerancji, a także likwidowanie uprzedzeń wobec osób ze SPE. W trakcie realizacji projektu nasi uczniowie brali udział w różnego rodzaju akcjach czego efektem jest podniesienie wśród nich postaw otwartości, wyrozumiałości i życzliwości dla drugiej osoby.

Koordynator projektu:

Aneta Paluch