Header

Facebook YouTube

Podręczniki

pz

Dziennik elektroniczny

dziennik vulcan

Wersja językowa

Polish English Spanish

Pasje uczniów

dyp

Realizowane programy

mleko1

owoce

I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie

„Każdy inny – wszyscy równi”

prok

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła będzie brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Jest to już II edycja projektu, którego celem jest uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także rozwijanie empatii i tolerancji wobec tych osób. Istotą tego projektu jest również przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. W ramach projektu, w ciągu roku szkolnego, podejmowane będą różnorodne działania. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników.

Wyjątkowy dzień w roku!

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Drugiego kwietnia cały świat obchodził „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. W naszej szkole solidaryzujemy się z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.
Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski i nasi  uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.  Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu.  Dzieci podczas zajęć obejrzały projekcje filmu  “Amazing things happen”. 
Nasi uczniowie stworzyli piękne prace na znak solidarności z osobami autystycznymi. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób ze spektrum  autyzmu. 
W wolnej chwili zachęcamy Was do obejrzenia krótkich animacji:
 
 
Autyzm. Chcemy być sobą! – https://www.youtube.com/watch?v=UHKKXG0ivRE
 
 Polecamy krótką książkę pt. „Czarodziejka”, do wspólnego przeczytania z dziećmi.
 

Nauczanie zdalne

W zakładce znajdują się efekty pracy zdalnej z uczniami. Dzięki fotografiom nadesłanym przez rodziców chcemy udowodnić, że nauka na odległość, choć nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z dziećmi, również może być bardzo ciekawa i efektywna. Pragniemy też, aby nie była żmudnym i stresującym obowiązkiem, ale radosnym i przyjemnym wyzwaniem, dlatego prócz klasycznych zadań dotyczących materiałów z programu nauczania nauczyciele zachęcają dzieci do poszerzania swoich zainteresowań.

Klasa IIIb

Klasa I

Pokoloruj autyzm 

Wirus - wirusem akcja sprzątania

Pozytywna uwaga

zn szkola z pozytywna uwaga1

Gościmy

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com