Header

Facebook YouTube

 

Books

Books

 

 

Toys

Toys

 

 

Painting

Painting

 

 

Sport

Sport

 

Podręczniki

pz

Dziennik elektroniczny

dziennik vulcan

Wersja językowa

Polish English Spanish

Pasje uczniów

dyp

Realizowane programy

mleko1

owoce

I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie

Welcome to the School Website

"KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI"

We wtorek 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Wzroku w ramach projektu "KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI". Dzień ten był pełen wrażeń zmysłowych, ponieważ uczniowie klasy ósmej zaprosili swoich młodszych kolegów z klas I - III do Ogrodów sensorycznych, które z wielkim staraniem i pełnym zaangażowaniem urządzili w swojej klasie. Każdy z uczestników projektu mógł doświadczyć - jak to jest, gdy jeden z naszych zmysłów - wzrok, zawodzi i wytężyć trzeba inne: dotyk, węch, słuch, czy smak. Jak wiadomo prawidłowa percepcja wzrokowa umożliwia nabywanie umiejętności poznawczych i eksplorowanie świata i kształtuje się ona poprzez ruch, ponieważ na prawidłowe ruchy oczu oddziałują układ przedsionkowy i propriocepcję. 
Jak poradzić sobie w nowym otoczeniu bez pomocy wzroku. W całkowitych ciemnościach, z opaską na oczach, pod bacznym okiem wspaniałych przewodników po świecie ciemności, dzieci przechodziły ścieżkę na której dotykiem badały przeróżne przedmioty, węchem rozpoznawały zapachy, słuchem dochodzące odgłosy. Miały też okazję dowiedzieć się jak wygląda Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla dzieci niewidomych w Laskach i jak uczniowie przygotowują się do samodzielnego życia w świecie. Te zupełnie nowe doznania zmysłowe być może otworzyły oczy uczestników projektu na poważny problem. Wszak wiadomo, że oczy są najdelikatniejszą i najcenniejszą częścią naszego ciała i trzeba o nie dbać. Podczas poznawania świata zmysłami był z nami terapeuta Integracji sensorycznej- pani, która na co dzień prowadzi zajęcia terapii sensorycznej w naszej placówce. Były to niezapomniane chwile, pełne stymulacji  układu nerwowego , dostarczania bodźców,  które pozytywnie wpływają  na koncentrację, pamięć i aktywność fizyczną  naszych uczniów.

„Każdy inny – wszyscy równi”

prok

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła będzie brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Jest to już II edycja projektu, którego celem jest uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także rozwijanie empatii i tolerancji wobec tych osób. Istotą tego projektu jest również przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. W ramach projektu, w ciągu roku szkolnego, podejmowane będą różnorodne działania. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników.

Wyjątkowy dzień w roku!

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Drugiego kwietnia cały świat obchodził „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. W naszej szkole solidaryzujemy się z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.
Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski i nasi  uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.  Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu.  Dzieci podczas zajęć obejrzały projekcje filmu  “Amazing things happen”. 
Nasi uczniowie stworzyli piękne prace na znak solidarności z osobami autystycznymi. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób ze spektrum  autyzmu. 
W wolnej chwili zachęcamy Was do obejrzenia krótkich animacji:
 
 
Autyzm. Chcemy być sobą! – https://www.youtube.com/watch?v=UHKKXG0ivRE
 
 Polecamy krótką książkę pt. „Czarodziejka”, do wspólnego przeczytania z dziećmi.
 

Pozytywna uwaga

zn szkola z pozytywna uwaga1

Licznik odwiedzin

24181752
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1484
3230
32192
24125381
4714
128774
24181752

Your IP: 3.239.9.151
Server Time: 2024-03-02 09:16:03

Gościmy

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com