Tutanchamon – Grobowiec i Skarby

15 marca  uczniowie klas 6 wybrali się do teatru "Capitol" na współczesną wersję baśni Braci Grimm pt. "Kopciuszek". Niech nikogo nie zmyli tytuł - nie była to bajka, jaką znamy z dzieciństwa!. Świat macochy i sióstr podporządkowany temu, co materialne, gdzie liczą się lajki i followersi kontra świat Kopciuszka, w którym na pierwszym miejscu jest dobro i piękno w czystej postaci. Musical na motywach znanej baśni poruszył także  problemy współczesnych nastolatków.
Następnie udaliśmy się  na wystawę Tutanchamon – Grobowiec i Skarby w warszawskim Muzeum Nowa Praga.  Na wystawie poznaliśmy pełną przygód i zwrotów akcji historię odkrycia grobowca tego młodziutkiego władcy. Podziwialiśmy komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je 100 lat temu Howard Carter.  Z ogromnym zaciekawieniem odkrywaliśmy kolejne komnaty ze skarbami grobowca faraona.
Każdy znalazł dla siebie coś interesującego, a przy okazji poznał część  starożytnego Egiptu, była to interesująca lekcja historii.

1982
119618