Sprawozdanie z realizacji projektu BohaterON w Twojej Szkole 2022 - I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole 2022. Celem realizacji projektu było wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich, podniesienie poziomu wiedzy i kształtowanie postaw patriotycznych.

W klasach ósmych zrealizowano scenariusz Co za historia.

Po wprowadzeniu przez nauczyciela w tematykę projektu, uczniowie obejrzeli odcinek programu: "Co za historia Powstanie warszawskie", przeprowadzona została dyskusja na temat roli Powstania Warszawskiego i losów powstańców.Następnie pracując w grupach, tworzyli infografiki na podstawie obejrzanego filmu i innych źródeł.

Uczniowie byli zaangażowani w pracę. Wykazali się dużą kreatywnością oraz wiedzą historyczną. Projektowa praca młodzieży została zaprezentowana uczniom młodszych klas.

Na stronie www.dumnizpowstancow.pl uczniowie klas ósmych dokonali także wpisów z podziękowaniem za waleczną służbę dla wolnej Ojczyzny Powstańcom Warszawskim. Dla uczczenia pamięci Bohaterom, uczniowie zapalili symboliczne znicze przy pomniku w Wyszkowie poświęconym bohaterom II wojny światowej.

opiekunowie projektu:

Ewa Winiarska