Wycieczka Szlakiem Piastowskim

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałej 2-dniowej wycieczce Szlakiem Piastowskim 02-03.06.2022r.
W pierwszym dniu poznali zakątki stolicy Wielkopolski – Poznań, niegdyś stołeczny gród Mieszka I. Ciekawym  miejscem okazał się Stary Rynek, a w nim ratusz, gdyż można było w południe zobaczyć słynne trykające się „Koziołki Poznańskie". Nie umknęły im również takie elementy architektury, jak: fontanna, pręgierz, barokowa figura św. Jana Nepomucena i studzienka z Bamberką. Nie tylko zwiedzali zabytki, ale uczestniczyli w  rogalowym  pokazie. Poznali sposób produkcji rogali  Świętomarcińskich według oryginalnej receptury.

Drugiego dnia młodzi turyści zobaczyli archikatedrę w Gnieźnie oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie-  najwspanialsze dzieło sztuki romańskiej w Polsce  i Relikwiarza św. Wojciecha,  a także odbyli spacer po Starym Mieście.  Wizyta w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie przeniosła nas w zamierzchłe czasy.
W parku trampolin odbyła się niecodzienna lekcja wychowania fizycznego pod okiem trenerów. Pogoda była wymarzona, uczniom dopisywały humory – w efekcie wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki w piątkowy wieczór, by podzielić się wrażeniami swoim rodzicom.  Była to „żywa lekcja historii”, która  dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

1969

Your IP: 18.191.46.36