Światowy Dzień bez Papierosa

Dnia 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa.
Święto to zostało ustanowione przez WHO w 1987 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powszechny problem uzależnienia i na negatywne skutki zdrowotne palenia papierosów. Światowy Dzień bez Papierosa stał się okazją do pogadanek z naszymi uczniami na tematy uzależnień oraz schorzeń wywołanych przez palenie papierosów, głównie nowotworów płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Nasi uczniowie wiedzą, że papieros to nie tylko nikotyna. Pani psycholog Marlena Rolek mówiła o tym co  dobrego daje człowiekowi niepalenie. Szczególnie istotne było przypomnienie uczniom  terminu "biernego palenia", czyli wdychania dymu tytoniowego, też jest bardzo groźne dla naszego zdrowia. Dlatego, prosimy dorosłych, by nie palili, a jak muszą to nie w  obecności dzieci ( najlepiej by było jakby  nie palili w ogóle). Uczniowie obejrzeli  film edukacyjny "Nie Spal Się Na Starcie - Fundacja Aflofarm :
Serdecznie dziękujemy uczniom klas 6a i 6b za plakaty o tematyce antynikotynowej.

119618

Your IP: 18.219.208.117