Header

Facebook YouTube

 

Sport

Sport

 

 

Books

Books

 

 

Toys

Toys

 

 

Painting

Painting

 

pz

Dziennik elektroniczny

dziennik vulcan

Wersja językowa

Polish English Spanish

Pasje uczniów

dyp

Realizowane programy

mleko1

owoce

Galeria

I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie

Welcome to the School Website

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego...

Uczniowie klas 5-8 mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadził pan Mateusz Tryc - bokser zawodowy. Nasz gość opowiedział o dyscyplinie sportowej jaką jest boks o treningu bokserskim, o wyposażeniu boksera pokazał nam rękawice bokserskie, owijki, ochraniacze i inne urządzenia treningowe.
Następnie poprowadził krótki trening bokserski naszym uczniom. Okazało się, że to nie jest wcale takie łatwe jak wygląda i zanim zacznie się boksować trzeba dużo, dużo i ciężko pracować nad kondycją, koordynacją psychoruchową i ogólną sprawnością fizyczną. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a pan Mateusz jest niezwykle sympatyczną osobą, która świetnie nawiązała kontakt z naszymi uczniami. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole. 

Dziękujemy również pani A. Sieńkowskiej oraz nauczycielom: pani A. Końskiej i pani A. Paluch, które zaprosiły i przygotowały tak wspaniałą lekcję z panem Mateuszem. 

"Każdy inny - wszyscy równi"

W dniu dziesiejszym w naszej szkole w ramach projektu edukacyjnego "Każdy inny - wszyscy równi" klasy 6, 7, 8 i 2 miały na świetlicy spotkanie z panią logopedą Agnieszką Zawadzką, poświęcone istocie afazji. 
Afazją rozwojowa jest to specyficzne zaburzenie rozwoju mowy i języka. Częste objawy to:
- problemy z nauką  nowych słów i zapamiętywaniem ich znaczenia;
- zniekształcanie słów;
- zapominanie już nabytego słownictwa;
- zaburzenie lub brak zdolności wyrażania  myśli słowami.
Sprawdziliśmy, która półkula jest dominująca  wystarczy zapleść dłonie i jeśli prawy kciuk jest na górze, oznacza to, że dominującą półkulą jest lewa i odwrotnie (slajd poniżej) i kolorowy test. 
Dziękujemy klasie 2 za zaśpiewanie piosenki: ,,Afazja nie jest straszna”.
Na korytarzu powstała także gazetka tematyczna.

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

29 września 2022r. przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa i osiągnięcia osób niesłyszących.W ramach Ogólnoposkiego Projektu Edukacyjnego  "Każdy inny - wszyscy równi" odbyło się spotkanie z uczniami klas 5-8.
Symbolem Głuchych jest motyl, najczęściej koloru niebieskiego, natomiast przyjętym kolorem symbolizujących Głuchych jest turkus. Kolor turkusowy jest symbolem zaufania, nadziei i wiary w siebie i innych ludzi. Uczniowie  zostali zapoznani z funkcjonowaniem osób niesłyszących i niedosłyszących w społeczeństwie.
Korzystaliśmy z filmików instruktarzowych i ćwiczyliśmy poszczególne litery i słowa. Naszym celem było uwrażliwienie  się na potrzeby osób głuchych i niedosłyszących. Po burzy mózgów wykonaliśmy plakat dotyczący jak pomóc osobom niesłyszącym  na co dzień. Na korytarzu zawisła gazetka z ciekawostkami
z życia osób głuchych i plakatami wykonanymi przez uczniów klasy VI b.

Głośne Czytanie

W dniu dzisiejszym  w ramach akcji "Głośne Czytanie" uczniowie klasy VI a czytali  dzieciom bajki w przedszkolu Nasze Bambino 2. Nie mogło zabraknąć też wspólnej zabawy. Zachęcamy również wszystkich rodziców  do włączenia się w akcję i czytanie dzieciom książek nie tylko w tym szczególnym dniu. Dziecku, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania.Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie.Warto wybrać się do biblioteki czy księgarni!

Pozytywna uwaga

zn szkola z pozytywna uwaga1

Video

 

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

21151917
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1008
7056
21722
21072111
29674
219747
21151917

Your IP: 18.204.56.97
Server Time: 2022-10-05 04:32:39
Joomla Templates by Joomla-Monster.com