Szkoła Pamięta 2022

(…) Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie stracił (…)”.
Wisława Szymborska

W poniedziałek 31 października 2022r. Ekipa Wolontariuszy wraz z podjęli się szlachetnej akcji uporządkowania i udekorowania zapomnianych grobów na  Cmentarzu Parafialnym w Wyszkowie. Z dużym zapałem zaczęli grabić liście, myć stare nagrobki, wyrywać chwasty. Warto zauważyć, że swoim zaangażowaniem wolontariusze wzbudzili podziw wśród osób porządkujących groby swoich bliskich.
Padły słowa pełne podziwu, które podbudowały wolontariuszy do ofiarnej pracy, co dodatkowo utwierdzało ich w przekonaniu, że działają w dobrej sprawie. Wstępnie ustalono, że tę akcję sprzątania powtórzymy na wiosnę. Na koniec razem z harcerzami zrobiliśmy krąg harcerski i zaśpiewaliśmy "Bratnie słowo".
W ramach akcji „Szkoła pamięta” Ministerstwa Edukacji i Nauki-zorganizowaliśmy także zbiórkę zniczy w naszej szkole, posprzątaliśmy bezimienne i opuszczone groby oraz zapaliliśmy znicze. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Ponadto była to lekcja odpowiedniego zachowywania się w miejscach pamięci narodowej oraz publicznych. Wolontariuszom bardzo dziękujemy i zapraszamy do spierania kolejnych akcji! #Szkoła Pamięta 2022.

1969

Your IP: 18.218.129.100