Wycieczka do Torunia

torunKlasy IVa, IVb i V wyruszyły 12 kwietnia, pod opieką pani G. Gołębiewskiej, pana M. Stokarskiego i pani D. Szewczyk, na jednodniową wycieczkę do miasta pierników i astronomii – Torunia.

Zaczęliśmy zwiedzanie od przywitania się z gołębiami i sesji zdjęciowej pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Potem udaliśmy się na krótką przechadzkę pod fasadę teatru Baj Pomorski, po czym poszliśmy na seans w planetarium, podczas którego dowiedzieliśmy się, jakim zmianom ulega niebo podczas całego roku. Rozpoznawaliśmy też słynne gwiazdozbiory.

Po seansie spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który poprowadził nas szlakiem cennych zabytków: kamienic, świątyń, budowli obronnych i innych obiektów.

Po południu wzięliśmy udział w warsztatach produkcji pierników. Pracownicy Muzeum Żywego Piernika przenieśli nas w czasy średniowiecza oraz wieku XIX, zdradzając nam tajniki produkcji „piernych”, czyli pieprznych ciastek.

Wycieczka była udana – dużo zapamiętaliśmy i przeżyliśmy podczas niej wiele radosnych chwil.

Your IP: 18.232.147.215
Server Time: 2019-04-22 10:51:27