SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO UTWORÓW JANA BRZECHWY

brzechwaCelem konkursu było: poznanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły, pobudzanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz rozwijanie pozytywnych cech charakteru, takich jak szacunek dla pracy, wysiłku koleżanek i kolegów. Usłyszeć mogliśmy, m.in. „Samochwałę”, „Na straganie” czy "Leń".Występom dzieci, które były doskonale przygotowane, zarówno pod względem pamięciowym, jak i improwizacyjnym przyglądało się czujnie szacowne Jury. Każde z dzieci oceniano pod kątem interpretatorskim, stopnia trudności wybranego materiału oraz zdolności pamięciowych. Po obradach Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów. Zostali nimi: Jagoda Depta i Szymon Skrzecz z klasy II, Sebastian Mielcarz z klasy IV oraz Lena Buźniak z klasy V.

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w Konkursie Gminnym w Lucynowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i wkładu włożonego w naukę pięknych wierszy.

12012

Your IP: 107.23.176.162