"Niepełnosprawność + Integracja = Godnego życia gwarancja"

bb26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu zorganizowanym  z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa oraz Światowego Dnia Świadomości i Wiedzy o Autyzmie. Marsz rozpoczął się od wspólnego spotkania na placu przy fontannie, następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta, aż do skweru Jana Pawła II.

Marsz miał na celu szerzenie świadomości społecznej na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. Kolorem wiodącym w marszu był kolor niebieski. Uczestnicy mieli na sobie koszulki a dodatkowo każdy trzymał w ręku niebieski balon.

To był wyjątkowo radosny i pogodny przemarsz, który z pewnością spełnił swoją rolę – nie było nikogo, kto nie zauważyłby uczestników marszu, a zauważenie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, wsparcie i pomoc jest ważną sprawą dla nas wszystkich.

Your IP: 3.141.192.219
Server Time: 2024-04-19 08:47:09