Jesienne porządki

jpW ramach zadania 4, konkursu ŚWIETLICA KSZTAŁTUJĄCA POSTAWY PROSPOŁECZNE WŚRÓD UCZNIÓW została przeprowadzona pogadanka na temat „Jesienne porządki”, podczas której uczniowie dostrzegli potrzebę uporządkowania terenu szkoły z liści i ściętej trawy. Wzięły w niej udział wszystkie grupy świetlicowe, czyli uczniowie z klas I – III i IV.

Wyposażeni w rękawice, grabie, miotły i worki ochoczo zabraliśmy się do pracy. W akcji porządkowej oprócz dzieci oraz wychowawców świetlicy – czynnie brała udział sama p. Dyrektor. Wokół naszej szkoły rośnie dużo drzew liściastych tak więc mieliśmy co robić, była też przy tym fajna zabawa. Gdy już wszystkie worki zostały zapełnione „po brzegi”, wróciliśmy do świetlicy. Tam czekały na dzieci również worki z liśćmi – tym razem – były to przepiękne liście klonu z pobliskiego parku. Wspólnie postanowiliśmy wykonać z nich róże, którymi potem przyozdobiliśmy naszą świetlicę. Było przy tym wiele radości.

Realizacja zadania 4 odnośnie sprzątania terenu szkoły uświadomiła dzieciom, że jesienne porządki nie muszą być udręką lecz pożyteczną zabawą, a czysty plac zabaw oraz teren wokół szkoły to jej prawdziwa wizytówka.

| Zapraszamy do fotogalerii |