Header

Facebook YouTube

Podręczniki

pz

Dziennik elektroniczny

dziennik vulcan

Wersja językowa

Polish English Spanish

Pasje uczniów

dyp

Realizowane programy

mleko1

owoce

I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie

„Każdy inny – wszyscy równi”

prok

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła będzie brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Jest to już II edycja projektu, którego celem jest uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także rozwijanie empatii i tolerancji wobec tych osób. Istotą tego projektu jest również przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. W ramach projektu, w ciągu roku szkolnego, podejmowane będą różnorodne działania. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników.

Wyjątkowy dzień w roku!

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Drugiego kwietnia cały świat obchodził „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. W naszej szkole solidaryzujemy się z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.
Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski i nasi  uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.  Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu.  Dzieci podczas zajęć obejrzały projekcje filmu  “Amazing things happen”. 
Nasi uczniowie stworzyli piękne prace na znak solidarności z osobami autystycznymi. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób ze spektrum  autyzmu. 
W wolnej chwili zachęcamy Was do obejrzenia krótkich animacji:
 
 
Autyzm. Chcemy być sobą! – https://www.youtube.com/watch?v=UHKKXG0ivRE
 
 Polecamy krótką książkę pt. „Czarodziejka”, do wspólnego przeczytania z dziećmi.
 

Wesołych Świąt

ws2021

Nauczanie zdalne

W zakładce znajdują się efekty pracy zdalnej z uczniami. Dzięki fotografiom nadesłanym przez rodziców chcemy udowodnić, że nauka na odległość, choć nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z dziećmi, również może być bardzo ciekawa i efektywna. Pragniemy też, aby nie była żmudnym i stresującym obowiązkiem, ale radosnym i przyjemnym wyzwaniem, dlatego prócz klasycznych zadań dotyczących materiałów z programu nauczania nauczyciele zachęcają dzieci do poszerzania swoich zainteresowań.

Klasa IIIb

Klasa I

Pokoloruj autyzm 

Wirus - wirusem akcja sprzątania

Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w I Językowej Szkole Podstawowej „Language” w Wyszkowie

 

Eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego „Jesień słowem malowana”

jesienDnia 5.10.2017r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Jesień słowem malowana”. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie, którzy zaprezentowali jeden wybrany przez siebie utwór w tematyce jesiennej. Przy ocenie komisja brała pod uwagę następujące kryteria: dobór tematyczny wiersza, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólne wrażenie artystyczne.

W wyniku eliminacji szkolnych do etapu gminnego zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły: 

Inga Prażuch – uczennica kl. III b

Dorota Blicharz – uczennica kl. IV

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

| Zapraszamy do fotogalerii |

Zajęcia adaptacyjne

adaptacjaW dniach 29, 30 i 31 sierpnia w I Językowej Szkole Podstawowej „Language” odbyły się dni adaptacyjne dla uczniów klas pierwszych oraz uczniów nowoprzyjętych. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zapoznać się z kadrą pedagogiczną, budynkiem szkoły jak również uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych pod kierownictwem wychowawcy, nauczyciela języka angielskiego oraz nauczyciela języka hiszpańskiego. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach sportowych oraz w zajęciach tanecznych - Zumbie. Dzięki prowadzonym zabawom integracyjnym uczniowie mogli lepiej poznać się nawzajem, nawiązać nowe przyjaźnie i wkroczyć w nowy etap edukacji. 

 

| Zapraszamy do fotogalerii |

Pozytywna uwaga

zn szkola z pozytywna uwaga1

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com