JSP - byliśmy w kontakcie!

Dnia 20 kwietnia uczniowie I JSP wzięli udział w Marszu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa  oraz Światowego Dnia Świadomości i Wiedzy o Autyzmie .

marszTegoroczna edycja realizowana była w pod hasłem: „Niepełnosprawność + Integracja = Godnego Życia Gwarancja”.

Masz rozpoczął się tradycyjnie na skwerze przy fontannie na ul. Sowińskiego o godz. 11. Dzieci na znak solidarności i integracji z osobami z autyzmem i z Zespołem Downa założyły niebieskie koszulki i kolorowe skarpetki. Nasi uczniowie chętnie wsparli to wydarzenie, które miało na celu uświadomienie uczestnikom różnorodności i pokazanie możliwości osób z tymi rodzajami niepełnosprawności.

Udział w marszu z pewnością dostarczył uczniom wielu przeżyć oraz uwrażliwił ich na problemy życia codziennego ludzi z trudnościami wynikającymi z niepełnosprawności.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie  i zachęcamy wszystkich do udziału  w tego rodzaju przedsięwzięciach.