Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami !!!

11listopada10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności.  Bo ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Do naszych obchodów Święta Niepodległości włączyli się także uczniowie młodszych grup przedszkolnych. Dzieci w formie pantomimy przedstawiły  historię rozbiorów Polski oraz odzyskania niepodległości. Nasz apel uświetnił taniec „Krakowiak” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Nasi aktorzy  i nauczyciele przygotowujący akademię  zebrali zasłużone brawa. Występ uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.