JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA

recytatorskiW dniu dzisiejszym w  I Językowej Szkole Podstawowej „Language” odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego pt. „Jesień słowem malowana” organizowanego przez Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci do samodzielnej interpretacji poezji, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie, którzy zaprezentowali jeden wybrany przez siebie utwór. Występom dzieci przyglądało się czujnie szacowne jury, które oceniało pod kątem interpretatorskim, stopnia trudności wybranego materiału oraz zdolności pamięciowych. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Inga Prażuch klasa II b

II miejsce – Natalia Sobotka klasa II c

Osobą, która zdobyła największe uznanie publiczności został Borys Zakrzewski z klasy III.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!