Ogłaszamy 17 czerwca 2016 Dniem Pustej Klasy!

pusta klasa

Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. 17 czerwca 2016r. w naszej szkole przy współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”  również będziemy obchodzić ten wyjątkowy dzień. Wszyscy uczniowie wspólnie z wychowawcami porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie, na  świeżym powietrzu.

Tego dnia chcemy zadbać o zdrowie i prawidłową edukację ekologiczną naszych uczniów. Przygotujemy dla nich ciekawe pomysły na zajęcia terenowe, które prawdopodobnie są najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji na świecie.  Lekcje tego dnia będą odbywać się  w lesie, na łące oraz w parku.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia.