Festyn Integracyjny pn. „To samo niebo mamy nad głowami”

festyn5 maja 2016 roku uczniowie klas Ia i Ib I JSP w Wyszkowie mieli okazję uczestniczyć w Festynie Integracyjnym pod nazwą „To samo niebo mamy nad głowami”, zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie miało na celu uświadomienie uczestnikom różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na różnorodne bariery, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Uczniowie różnych placówek mogli wspólnie uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, m. in. wysłuchali piosenek i wierszy wykonanych przez osoby niepełnosprawne, skorzystali z możliwości obejrzenia wozu strażackiego oraz samochodu i motorów policyjnych, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, a także świetnie bawili się tańcząc wraz z Zebrą Policjantką i biorąc udział w loterii fantowej. Każdy z uczestników festynu powrócił do szkoły z drobnym upominkiem. Udział w imprezie z pewnością dostarczył uczniom wielu przeżyć oraz uwrażliwił ich na problemy życia codziennego ludzi z trudnościami wynikającymi z niepełnosprawności.