OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W I JĘZYKOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ „LANGUAGE” W WYSZKOWIE

d niepodleglosciDnia 10 listopada odbyła się w szkole uroczysta Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dla nas Polaków to największe święto narodowe, obchodzone 11 listopada. W czasie uroczystości poznaliśmy fakty historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz wysłuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych związanych z tym wydarzeniem. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Występ w wykonaniu uczniów budził wielkie emocje. Elementy dekoracji podkreśliły nastrój uroczystości. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.