ZAJĘCIA Z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ

korekcyjnaOd października w naszej szkole odbywają się zajęcia  z gimnastyki korekcyjnej. Uczniowie podczas takich zajęć kształtują przede wszystkim nawyk prawidłowej postawy ciała, wykonują  ćwiczenia ruchowe mające na celu rozciąganie mięśni przykurczonych, wzmacnianie mięśni osłabionych oraz ćwiczenia rozwijające układ oddechowy dziecka. Zajęcia prowadzone są przede wszystkim w formie zabaw oraz gier ruchowych, dzięki którym dzieci uczą się „zdrowej” rywalizacji i zgodnej współpracy. Podczas ćwiczeń wykorzystane są różnorodne przybory (m.in. kształtki rehabilitacyjne, kamienie sensoryczne, tunele, laski gimnastyczne, szarfy, woreczki, piłki)  przez co zajęcia nie są dla dzieci żmudnym obowiązkiem lecz formą wesołej, atrakcyjnej zabawy.